O naší kavárně

Kavárnu provozují sestry olomoucké komunity. Nalézá se v Hrnčířské ulici v historické části města Olomouc, kde komunita žije. Jak již jméno napovídá, je propojená s misiemi v Estonsku a nabízí estonské speciality.

Klášterní Kavárna ÕDE se nachází v prostorách kláštera Františkánek Marie Immaculaty v Hrnčířské ulici v historickém centru města Olomouce.

Obecné informace o kavárně:

  • kapacita až 40 osob,
  • prostory kavárny jsou nekuřácké,
  • možnost změny uspořádání prostor pro soukromé akce.

Prostředí klášterní kavárny je uspořádané do 3 prostor, které umožní návštěvníkům občerstvení na těle, duchu i duši.

Prostor pro občerstvení těla

Hned při vstupu máte příležitost k posezení v příjemné atmosféře nad šálkem kávy, čaje či jiného nápoje doplněného dobrotami z nabídky sester františkánek. Můžete si vybrat z široké nabídky nápojů a specialit. V těchto prostorách bývají také kulturní akce - setkání, výstavy, koncerty, zajímavé přednášky, tematické večery apod. Obsluhu zajišťuje kvalifikovaný personál z řad sester a brigádníků.

Prostor pro občerstvení duše

"Nejen chlebem živ je člověk.", říká známé přísloví. 

Kouzelné točité schody Vás dovedou z kavárny do čítárny. Naše knihovna obsahuje knihy zvláště s duchovní, filosofickou a teologickou tematikou. Na žádost Vám rádi zapůjčíme náš knižní katalog. Knihy však nepůjčujeme, zůstávají vždy v čítárně všem k dispozici. Příjemné prostředí vybízí k četbě, studiu a jinému občerstvování duše. 

Prostor pro občerstvení ducha

Klášterní kaple umožňuje setkávání s Tím, který nás přesahuje. V odpoledních hodinách je možnost osobní modlitby. Prostor umožňuje také setkávání různých křesťanských modlitebních společenství. Každý den v 18:00 hod probíhá v kapli půlhodinová modlitba adorace. Jste srdečně zváni k účasti. 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.