O nás

Služba smíření pro nás znamená spolu s Neposkvrněnou následovat Krista v jeho smírné oběti skrze spojení s Eucharistií, které má pronikat celý náš život. Tajemství Neposkvrněného Početí nás zve dorůst do krásy Mariiny.

Zaslechly jsme Boží volání, abychom se jako naše Neposkvrněná Matka a Sestra daly do služeb díla spásy. Jako Maria jsme vykročily na cestu víry a naděje k bezpodmínečné otevřenosti vůči Bohu. V prohlubujícím se sjednocení s Kristem se učíme stále svobodnějšímu FIAT, skrze které se stáváme nástroji jeho Ducha lásky a smíření v tomto světě.

Olomoucká komunita sídlí v krásném historickém domě na hradbách. Komunita provozuje klášterní kavárnu Õde, která je v odpoledních hodinách stejně jako kaple a knihovna sester otevřena veřejnosti. Můžete zde ochutnat některou estonskou specialitu, zakoupit si klášterní produkty, nebo jen strávit chvíli v tichu kaple. Od září 2017 nabízí sestry i ubytování ve vlastním penzionu Tõde s kapacitou 25 lůžek ve 13 pokojích.

Brněnská komunita bydlí ve velkém podkrovním bytě na veveří. Tato komunita podpírá naše sestry v činnosti svojí modlitbou a obětí, protože v ní přebývají převážně starší sestry.

Komunitu v Uherském Brodě tvoří především sestry učitelky, které se také zapojují do přípravy biřmovanců a vedení různých společenství. Sestry zde provozují obchod s náboženskou literaturou a devocionáliemi, kde si můžete dát i dobrou kávu. V domě sester také sídlí oblastní Charita.

V blízkosti gotického kostela v Lubici s výhledem na Vysoké Tatry sídlí naše slovenská komunita. Sestry se podle možností zapojují do života farnosti a charitní služby, vyučují náboženství a zpěv.

Naše německé sestry, které po válce opustily naši republiku, se usadily v blízkosti Augsburgu, kde působí v Diecézním exercičním domě sv. Pavla.

Chcete o nás vědět více?  Podívejte se na naší prezentaci.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.