Naše komunity

Slovo smíření nám bylo vloženo do srdce. Je to poklad našeho charismatu, který máme střežit a přinášet do konkrétních situací. Působíme ve farnostech, školách, v charitní službě a přes 70 let na misiích v Estonsku. V květnu 2021 se k nám připojily Šedé sestry, takže se rozšířilo i naše působení.

Olomoucká komunita sídlí v krásném historickém domě na hradbách. Komunita provozuje klášterní kavárnu Õde, která je v odpoledních hodinách stejně jako kaple a knihovna sester otevřena veřejnosti. Můžete zde ochutnat některou estonskou specialitu, zakoupit si klášterní produkty, nebo jen strávit chvíli v tichu kaple. Od září 2017 nabízí sestry i ubytování ve vlastním penzionu Tõde s kapacitou 25 lůžek ve 13 pokojích.

Sestry pražské komunity se věnují ubytování vysokoškolských studentek, vyučování v církevní škole, práci v církevní nemocnici. V přilehlém kostele sv. Bartoloměje je každý všední den mše sv. a odpoledne také adorace pro veřejnost.

Komunita v Uherském Brodě se zapojuje do života ve farnosti a při výuce náboženství. Sestry zde provozují obchod s náboženskou literaturou a devocionáliem. V domě sester také sídlí oblastní Charita.

Noviciát prožívají naše sestry ve formační komunitě ve Strážově na Šumavě.

Komunita na Lomci se stará o poutní místo P. Marie, přijímá hosty do svého kláštera. V části kláštera sídlí stacionář pro postižené, kde některé sestry pracují. Jedna sestra působí jako kaplanka ve vazební věznici v Českých Budějovicích.

Komunita sester v Estonsku působí ve městě Tartu. Sestry  bydlí v těsné blízkosti katolického kostela Neposkvrněného Početí P. Marie a katolické školy. Jejich radostná služba v katolické škole a ve farnosti přispívá k růstu katolické církve v Estonsku.

V blízkosti gotického kostela v Ľubici s výhledem na Vysoké Tatry sídlí naše slovenská komunita. Sestry se podle možností zapojují do života farnosti a charitní služby, vyučují náboženství a zpěv. Více o našich slovenských sestrách na jejich stránkách.

Naše německé sestry nyní žijí ve městě Augsburgu. Pro stáří a nemoc se již nevěnují vnější činnosti.

Chcete o nás vědět více?  Podívejte se na naší prezentaci.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.